OK KOLUBARA 1 3 OK VOLLEY LAND
15/03/2014 - 10.30
SC KOLUBARA - LAZAREVAC

Iako su put Lazareca krenule nekompletne (opravdano odsutne Popović Teodora i Teofilović Ivana), 05-DSC_0005pionirke su opravdale ulogu favorita u meču protiv ekipe Kolubare i zasluženo pobedile rezultatom 3:1 (25:20, 25:19, 26:28, 25:15).  Trener Vučinić Dragoslav je utakmicu počeo sa postavom: sestre Ratković, Čolaković, Stamenović, Knežević i Jezdimirović. Ceo prvi set je protekao u neizvesnoj borbi poen za poen, da bi pri kraju seta kvalitet i iskustvo naše ekipe došlo do izražaja. Početkom drugog seta se igralo izjednačeno, da bi se sredinom seta naša ekipa odvojila nekoliko poena, što je treneru dalo mogućnost da u igru ubaci i rezerve: Pavlović, Delić, Radošević i Marinković. Sve igračice koje su ušle sa klupe opravdale su očekivanja i dobile ovaj set rezultatom 25:19. U trećem setu posle početnog vođstva od čak 10 poena, došlo je do opuštanja, pre svega postave koja je počela ovaj set. U neizvesnoj završnici, uz nekoliko diskutabilnih odluka sudija, domaćini su uspeli da iznenade naše pionirke i dobiju ovaj set na razliku: 28:26! Pošto se videla razlika u kvalitetu, trener je pre početka četvrtog seta ohrabrio ekipu i dao par korisnih saveta i od tad je na terenu bila samo jedna ekipa, a protivnici su uglavnom osvajali poene na nekim našim greškama.

Potpuno zaslužena pobeda pred teško gostovanje ekipi As-a iz Višnjice sledeće subote.